آموزش نصب سانترال

دوره نصب سانترال به صورت صفر تا صد و کاملاً حرفه ای به صورت 90 درصد عملی در کارگاه مجهز کافه آموزشگاه کارو استخدام برگذار میشود. که این دوره شامل آموزش بخش های مختلف سانترال میباشد. که کارآموزان عزیز با ثبت نام در این دوره زیر نظر اساتید مجرب و صاحب نام برق و الکترونیک در کافه آموزشگاه کارو استخدام دوره آموزشی نصب سانترال را میگذرانند و بعد از اتمام ساعات استاندارد آموزشی خود، علاوه بر اینکه از تجدید دوره رایگان کافه آموزشگاه کارو استخدام بهرمند میشوند؛ همچنین از بروزرسانی رایگان 10 ساله کارو استخدام حتی بعد از ورود به بازارکار هم برخوردار خواهند شد؛ در انتها مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت خواهند کرد. که این مدرک برای استخدام و حتی ارائه به اتحادیه ها، اصناف، اخذ جواز کسب، برای مهاجرت به خارج کشور و حتی دریافت وام خود اشتغالی میتوانند استفاده کنند.

نمایش ویدیو درباره ویدیو توضیحات دوره آموزش نصب سانترال
ضمانت یادگیری
ضمانت یادگیری
خوابگاه
خوابگاه کارآموزان
لوگو فنی حرفه ای
مدرک فنی حرفه ای
معرفی کارجو به کار
معرفی به کار

دوره آموزش نصب سانترال

2.5میلیون قیمت اصلی
میلیون قیمت اصلی 1 میلیون تومان
  • قیمت دوره سانترال : 1 میلیون تومان

مشخصات دوره آموزش نصب سانترال

سرفصل های آموزش نصب سانترال

فصل اول

شناخت دستگاههای سانترال پاناسونیک پرظرفیت و کم ظرفیت

انتخاب مناسب دستگاه سانترال نسبت به تعداد خطوط و فضا

جلسه اول 

معرفی سانترال سری TDA, TDE, NS, KX از لحاظ کارایی

جلسه اول 

آموزش صحیح کابل کشی و داکت کشی با استفاده از ابزار مرتبط

جلسه اول 

استفاده از کابل مناسب در سیم کشی سانترال (دو زوج و چند زوج)

جلسه اول 

فصل دوم

آموزش نصب ترمینال، سوکت فابریک و بست در نصب کابل

آموزش سوکت زدن تست صحیح انجام کار

جلسه دوم 

آموزش نصب و راه اندازی خطوط شهری و خطوط داخلی به مرکز سانترال

جلسه دوم 

آموزش برنامه ریزی دستگاه سانترال سری TDA و TDE

جلسه دوم

جلسه دوم 

آموزش برنامه ریزی و راه اندازی سانترال سری KX

جلسه دوم 

نحوه برنامه ریزی دستگاه سانترال و ارتباط با هر گوشی

جلسه دوم 

فصل سوم

آشنایی با گوشی ویپ و راه اندازی سانترال تحت شبکه NS

آموزش نصب نرم افزار سانترال روی لپ تاپ و تنظیمات آن

جلسه سوم

آموزش کدهای امنیتی، بستن صفر و دو صفر برای همه یا محدود

جلسه سوم

آموزش نصب سیستم تایمرینگ سانترال

جلسه سوم

تعریف PRI در آموزش نصب سانترال

جلسه سوم

تعریف PRI در آموزش نصب سانترال

جلسه سوم

تعریف کدهای خاص در آموزش نصب سانترال

جلسه سوم

فصل چهارم

آموزش نصب آیفون و درب بازکن بر روی سانترال

آموزش نصب باتری back up یا UPS برای قطع برق

جلسه چهارم 

روش نصب کارت دیزا Disa یا صندوق صوتی دستگاه سانترال

جلسه چهارم 

آموزش برنامه ریزی منشی گویا و تعریف اپراتور یا گروه اپراتورها

جلسه چهارم 

آموزش نصب کارتهای ID CALLER و برنامه ریزی آن

جلسه چهارم 

مزایای دوره اموزش نصب سانترال

ثبت نام در دوره آموزش نصب سانترال

همین حالا به این دوره بپیوند
مشاوره

دریافت مشاوره رایگان

یا

مشاوره بازار کار نصب سانترال

کار آموزان عزیز بعد از گذراندن دوره آموزش نصب سانترال در کافه آموزشگاه کارو استخدام از مشاوره رایگان مجموعه قطعاً بهترین انتخاب را خواهند داشت تا وارد بازار کار شده و کسب درآمد نمایند. مشاورین مجموعه در تمامی مراحل پشتیبانی و حمایت کارآموزان را در اولویت کار خود قرار خواهد داد. کارآموزان بعد از گذراندن دوره تخصصی آموزش صفر تا صد سانترال به عنوان نصاب سانترال وارد بازار کار می شوند و در حقیقت با کمترین هزینه خود را به عنوان یک نصاب سانترال حرفه ای به بازار معرفی میکنند و میتوانند با مراکز تلفن همکاری نموده و خدمات مختلفی برای پشتیبانی و نصب دستگاه ها انجام دهند و افرادی که به عنوان یک نصاب سانترال وارد بازار کار میشوند به شرط بروز بودن دانش و اطلاعات خود و با واقف بودن به نحوه کار همه دستگاه ها میتوانند ثبات شغلی و آینده خود را تضمین کنند.

سوالات متداول دوره آموزش نصب سانترال

توضیحات دوره آموزش نصب سانترال

آیا شما تا کنون از خود پرسیده اید که آموزش نصب سانترال شامل چه مراحل می شود؟ آیا آموزش نصب سانترال پروسه دشوار و پیچیده ای به حساب می آید. بی شک در جهت راه اندازی این تلفن، آشنایی با مباحث مربوط به آموزش نصب سانترال کی مسئله مهم به حساب می آید. تلفن های سانترال ابزار های کاربردی و مهمی هستند که شما می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. این محصولات در دسته بندی های متنوعی در بازار به فروش می رسند. امروز ما قصد داریم تا در مورد چیستی و آموزش نصب سانترال با شما صحبت کنیم. پس اگر شما هم به این مبحث علاقه مند هستید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

سانترال چیست؟

قبل از پرداخت به مباحث آموزش نصب سانترال، در اولین مرحله بیایید تا به یک سوال مهم پاسخ دهیم: تلفن سانترال چیست و دقیقا چه کاربردی دارد؟ تلفن های سانترال را می توان به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات به کار رفته در سازمان ها و موقعیت های تجاری بزرگ شناسایی کرد که برای سازمان های مختلف نقش حیاتی ایفا می کند. تلفن های سانترال یا PBX را می توان به عنوان هسته مرکز تلفن شرکت های بزرگ و مجموعه های مختلف شناسایی کرد. به صورت کلی این دستگاه می تواند همه نیاز های مربوط به مدیریت خطوط تلفن را برآورده سازد. توجه داشته باشید که بدون نصب تلفن سانترال، راه اندازی و ساخت یک مرکز تلفن کامل مسئله ای غیر ممکن به حساب می آید. این محصول را می توان به عنوان یکی از مدل های ثابت تلفن شناسایی کرد.

عمده کاربرد آن در موقعیت های تجاری بوده و خیلی کم پیش می آید تا یک نفر آن را در محیط های خانگی مورد استفاده قرار دهد. توجه داشته باشید که تلفن سانترال یک برند خاص نیست! به تلفن های اداری که عملیات های سنگین و پیچیده مختلفی را مدیریت می کنند، تلفن سانترال گفته می شود. برند های زیادی در زمینه این محصولات فعالیت می کنند. برند هایی همچون پاناسونیک به علت اجرای درست و قوی طرح، محبوبیت و شهرت زیادی هم به دست آورده است. با دنبال کردن آموزش نصب سانترال شما می توانید خیلی راحت همه نیاز های خود را برای نصب این تلفن و راه اندازی یک مرکز تماس رفع کنید. از آنجایی که این مدل از انواع تلفن قدرت عملکردی بالایی دارد، استفاده از آن نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

تعریف آموزش نصب سانترال

آموزش نصب سانترال به شما کمک می کند تا با نصب سانترال به صورت کامل آشنا شوید. توجه داشته باشید که فقط نصب یک تلفن در شبکه سانترال برای نصب این سیستم کافی نیست. در جهت نصب و راه اندازی دستگاه سانترال، شما در ابتدا باید دستگاه مرکزی را انتخاب کنید و سپس چندین تلفن مخصوص را تهیه نمایید. استفاده از چندین تلفن یک مسئله ضروری به حساب می آید چرا که هر خط باید به یک تلفن خاص متصل شود. به همه مراحل مربوط به سیم کشی، نصب، پیکربندی و اتصال تجهیزات تلفن سانترال، نصب سانترال گفته می شود.

 توجه داشته باشید که پس از اتمام نصب، کارمندان حاضر در شکرت شما با استفاده از خطوط خود می توانند با دنیای بیرون ارتباط برقرار نمایند. با آموزش نصب سانترال شما می توانید نحوه اتصال تلفن به خروجی های دستگاه سانترال را نیز فرا بگیرید. چرا که خروجی های تلفن دیگر به ورودی های آنالوگ متصل نمی شوند. آنها به خروجی دستگاه های سانترال متصل شده و خیلی راحت نیاز کاربران خود را رفع می نمایند.

مزایای استفاده از تجهیزات نصب سانترال

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که آموزش نصب سانترال چه مزایایی را به همراه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که با راه اندازی یک مرکز تلفن در مجموعه، شما می توانید خیلی راحت تر خطوط تلفن را مدیریت کنید و آنها را به هم متصل نمایید. در جهت راه اندازی یک مرکز تلفن هم استفاده از تجهیزات نصب سانترال کی مسئله مهم به حساب می آید. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است تا تعداد زیادی از خطوط شهری را دریافت نماید و آن را در اختیار کارمندان و قسمت های مختلف یک مجموعه دهد. توجه داشته باشید که این دستگاه در دسته بندی ها و مدل بندی های متنوعی در بازار به فروش می رسد. هر کدام از این دسته بندی ها یک سری ویژگی های خاص و کلیدی را در خود جای داده اند. از جمله محبوب ترین مدل های این محصول می توان به سری های TDA و TDE اشاره کرد.

جدا از ساده تر کردن پروسه مربوط به مدیریت خطوط داخلی یک شرکت، استفاده از تجهیزات سانترال می تواند با مزایای دیگری هم برای شما همراه باشد. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این پروسه مربوط به کاهش هزینه نهاییی می باشد. با استفاده از تلفن های سانترال شما می توانید هزینه های پرداختی خود برای انجام فعالیت های تلفنی مختلف را کاهش دهید. لازم به ذکر است که این تجهیزات طول عمر بالایی داشته و قدرت عملکردی خوبی را نیز از خود به نمایش می گذارند. در نتیجه، استفاده از آنها به شما کمک می کند تا وضعیت تلفن های داخلی شرکت خود را تا حد قابل توجهی بهبود ببخشید.

نکات مهم برای آموزش نصب سانترال

برای آموزش نصب سانترال شما باید به یک سری نکات خاص و مهم هم توجه داشته باشید. هر کدام از این نکات بر روی پروسه نهایی یک سری تاثیرات خاص را به همراه دارد. اولین نکته مهمی که شما باید به آن توجه داشته باشید تهیه نقشه مخابراتی مناسب می باشد. زمانی که شما نقشه مخابراتی مناسب خود را تهیه نکرده اید، امکان نصب تلفن های سانترال هم وجود ندارد. توجه داشته باشید که پس از مشخص شدن مسیر، شما باید خطوط مخابراتی و شماره آنها را نیز مورد بررسی قرار دهید. استفاده از ترمینال و پست می تواند به صورت مستقیم پروسه آموزش نصب سانترال را تحت تاثیر خود قرار دهد.

دومین نکته مهمی که در آموزش نصب سانترال شما باید به آن توجه داشته باشید محل نصب است. شما باید بهترین محل نصب را برای استفاده از دستگاه سانترال انتخاب نمایید. شما باید این دستگاه را در موقعیت مناسبی قرار دهید که از زمین فاصله مناسبی دارد. در ضمن، شما باید آن را در محیطی قرار دهید که گرد و خاک زیادی ندارد و آسیب جدی به آن وارد نمی شود. جدا از این مسئله، شما باید به فاصله دستگاه سانترال با پست مخابراتی هم توجه داشته باشید. فاصله مناسب برای استفاده از دستگاه های سانترال 1 تا 2 متر می باشد. این فاصله می تواند کار توزیع خطوط در ساختمان و ارتباط آنها با یکدیگر را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مطالعه دفترچه راهنما را می توان به عنوان سومین نکته مهم برای آموزش نصب سانترال شناسایی کرد. با مطالعه دقیق دفترچه راهنما شما با مهم ترین ویژگی های دستگاه آشنا شده و می توانید دستورالعمل های مختلف را مطالعه نمایید. در ابتدا شما باید بر اساس اطلاعات قرار گرفته در دفترچه راهنمای دستگاه سانترال، این ابزار را به محیط متصل نمایید و سپس با استفاده از سیم کشی ها و کابل کشی های مخصوص، به نتیجه نهایی خود دسترسی پیدا کنید. مطالعه دفترچه راهنما به شما کمک می کند تا با قابلیت ها و نقاط ضعف ابزار های تهیه شده بیشتر آشنا شوید.

تجهیزات نصب سانترال کدام اند؟

تا به امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که مهم ترین تجهیزات نصب سانترال کدام اند؟ پاسخ به این سوال کار دشواری به حساب می آید. چرا که برای نصب سیستم سانترال در یک محیط خاص، شما حتما باید از بهترین تجهیزات موجود استفاده کنید. تعداد تجهیزات و نوع تجهیزاتی که شما به آنها نیاز دارید هیچگاه ثابت نبوده و ثابت هم نمی شود. بسته به تعداد کارمندان، تعداد اتاق ها، ظرفیت دستگاه و نوع دستگاهی که شما به دنبال استفاده از آن در شبکه هستید، تجهیزاتی که شما به آنها نیاز دارید هم تغییر پیدا خواهد کرد. اولین مورد از لیست تجهیزات نصب سانترال مربوط به دستگاه اصلی می باشد. انتخاب برند مناسب برای خرید دستگاه سانترال به شما کمک می کند تا خیلی راحت تر این دستگاه را مورد استفاده قرار دهید.

جدا از دستگاه، دومین مورد از تجهیزات نصب سانترال مربوط به کابل ها و سیم های مخابراتی هستند. سیم های مخابراتی در سه دسته بندی اصلی یعنی مدل های آنالوگ، دیجیتال یا هیبریدی در بازار به فروش می رسند. هر کدام از این مدل ها و ساختار ها نیز یک سری ویژگی های کلیدی را در خود جای داده اند. شما باید از سیم ها و کابل های درست در جهت نصب تلفن های سانترال و اتصال آن به دستگاه استفاده نمایید. در غیر این صورت با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

آخرین مورد از تجهیزات مورد نیاز برای نصب سانترال مربوط به تلفن است. انتخاب تلفن حتما باید با دقت صورت گیرد. توجه داشته باشید که تلفن های مورد استفاده قرار گرفته برای نصب سانترال باید از این قابلیت پشتیبانی نمایند. توصیه می شود که حتما برند تلفن با برند سانترال مورد استفاده یکسان باشد. یعنی اگر شما از سانترال پاناسونیک استفاده می کنید، بهتر است که از تلفن های پاناسونیک هم استفاده نمایید تا احتمال خطا و بروز مشکل را کاهش دهید.

اولین مرحله آموزش نصب سانترال، اتصال دستگاه

اولین مرحله آموزش نصب سانترال مربوط به نصب دستگاه اصلی است. همانطور که گفته شد دستگاه اصلی باید در یک موقعیت مناسب قرار گیرد. فاصله آن با زمین باید مناسب باشد. هرچه دسترسی به دستگاه سانترال برای افراد خارجی دشوار تر باشد، امنیت این دستگاه افزایش پیدا می کند. با انتخاب بهترین موقعیت شما می توانید دستگاه را به خوبی نصب کنید. هنگامی که شما بر اساس اطلاعات منتشر شده در دستور العمل همراه دستگاه، سانترال را نصب کردید، نوبت به سیم کشی و بررسی آرایش دستگاه می رسد.

در ابتدا شما باید خطوط شهری را از قسمت ورودی مخابرات تا خود پست کنار دستگاه کابل کشی نمایید. در ضمن، شما باید کابل های به کار رفته در خطوط داخلی خود را نیز از خود سوکت به دستگاه سانترال و پست مخابراتی برسانید. توجه به نوع کابل در این مرحله اهمیت زیادی دارد. کابل ها در دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. این کابل ها دو رشته سیم داشته که رشته سیم اول برای بوق و رشته سیم دوم برای دیتا مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل ها باید به درستی به دستگاه سانترال متصل شوند. پس از کابل کشی و اتصال تلفن با استفاده از سیم های مخصوص به خود شبکه اصلی سانترال، نوبت به مرحله آخر یعنی کانفیگ یا تنظیم کردن دستگاه می رسد.

آخرین مرحله آموزش نصب سانترال، کانفیگ دستگاه

حال که شما دستگاه را نصب کردید و کابل های مخصوص را با موفقیت به دستگاه متصل نمودید، نوبت به کانفیگ می رسد. به صورت کلی در آموزش نصب سانترال، دو راه اصلی برای کانفیگ یا برنامه ریزی مرکز تلفن سانترال وجود دارد. راه اول استفاده از گوشی های اپراتوری می باشد. نام این روش pt-programming بوده و مزایای خاص خود را دارد.

راه دوم استفاده از کنسول های نرم افزاری و کامپیوتری برای ارتباط با سانترال می باشد. نام این روش pc-programming بوده و نتایج مطلوبی را به همراه دارد. شما باید بر اساس شرایط خود و اطلاعات منتشر شده در دفترچه، یکی از این دو روش را برای کانفیگ سانترال مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که در هنگام کانفیگ کردن، تلفن اشغال می شود. رمز اکثر دستگاه ها به صورت دیفالت 1234 می باشد. با تغییر آن شما می توانید از بروز مشکلات امنیتی جلوگیری نمایید. شما باید به درستی کد ها را وارد کنید و دستگاه را تنظیم نمایید. ارائه کد های اشتباه می تواند مشکلات متعددی را برای شما ایجاد نماید.

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، آموزش نصب سانترال پروسه ای نسبتا پیچیده داشته که می تواند بر روی یک شرکت تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد. اگر شما در این زمینه تخصص ندارید یا اینکه با انواع دستگاه و کابل های مورد استفاده قرار گرفته در این زمینه آشنا نیستید، بهتر است که از خدمات یک تیم تکنسین حرفه ای استفاده کنید. در غیر این صورت، احتمال ایجاد رخنه امنیتی افزایش پیدا می کند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید