آموزش نصب دزدگیر اماکن

آموزش نصب دزدگیر اماکن یکی از رشته های کاربردی و محبوب آموزشگاه کارو استخدام میباشد؛ که در کارگاه های مجهز و به صورت عملی برگذار میشود. شما در دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن با تمامی مبانی انواع دزدگیر اماکن، مدل های سیمی و بی سیم، جدید و قدیمی، پدال مرکزی، شوک سنسور، انواع چشمی ، آموزش نصب دزدگیرپارادوکس و … آشنا میشوید. 
شما بعد از پایان دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و قبولی در آزمون فنی و حرفه ای و گرفتن مدرک سازمان، مشاوره کاری رایگان میشوید که به راحتی بتوانید وارد بازار کار هدف خود شوید و درآمد خوبی کسب کنید.

امروزه در حالی که روز به روز ساخت و ساز ها افزایش میابد نیاز به نیروی متخصص و حرفه ای در تمامی حوزه های برق ساختمان نیاز جامعه میشود. که یکی از مهم ترین بخش های هر مجموعه اداری ، تجاری و مسکونی بخش امنیت این ساختمان ها است که شما با آموزش دزدگیر اماکن  در این حوزه و ارتقای خود و مشاوره بازار کار ما به راحتی میتوانید در این حوزه فعالیت خود را شروع کنید.

دوره آموزشی نصب اعلام سرقت در کافه آموزشگاه کارو استخدام
نمایش ویدیو درباره دوره آموزشی نصب اعلام سرقت در کافه آموزشگاه کارو استخدام
ضمانت یادگیری
ضمانت یادگیری
خوابگاه
خوابگاه کارآموزان
لوگو فنی حرفه ای
مدرک فنی حرفه ای
معرفی کارجو به کار
معرفی به کار

قیمت دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

9میلیون قیمت اصلی
میلیون قیمت اصلی 7.700.000 میلیون تومان
  •  

سرفصل های آموزش نصب دزدگیر اماکن

فصل اول

آموزش اجزای دزدگیر اماکن

آموزش نحوه برنامه دهی دستگاه مرکزی

جلسه اول 

نحوه نصب زون بی سیم دزدگیر اماکن

جلسه اول 

نحوه نصب آژیر برای دزدگیر اماکن

جلسه اول 

آموزش نحوه نصب پنل مرکزی

جلسه اول 

فصل دوم

آموزش سیم کشی های مربوط به نصب دزدگیر اماکن

آموزش نحوه نصب و راه اندازی دزدگیر مدل سیم کارتی

جلسه دوم 

آموزش امکانات ویژه اعم از زون بی سیم، حفاظت مضاعف، هشدار قطع برق و شاسی LRN

جلسه دوم 

آمزوش نصب شوک سنسور

جلسه دوم

جلسه دوم 

آموزش نحوه نصب دزدگیر به وسیله تلفن کننده شهری

جلسه دوم 

آموزش و معرفی zone ها

جلسه دوم 

آموزش گذاشتن UPS

جلسه دوم 

فصل سوم

آموزش نصب چشمی بیم خطی

آموزش نصب چشمی سیمی و بیسیم

جلسه سوم 

آموزش نصب پدال اعلام سرقت

جلسه سوم 

آموزش طریقه معرفی ریموت به سیستم دزدگیر

جلسه سوم 

آموزش تعریف کردن ریموت کنترل به دزدگیر اماکن

جلسه سوم

جلسه سوم 

آموزش تعریف چشمی بی سیم به پنل مرکزی

جلسه سوم 

فصل چهارم

آموزش نصب چشمی بیم خطی

آموزش تنظیم پنل

جلسه چهارم

آموزش نصب تلفن کننده

جلسه چهارم

آموزش و معرفی ترمینال AUX

جلسه چهارم

آموزش و معرفی ترمینال BAT

جلسه چهارم

آموزش و معرفی ترمینال SIR

جلسه چهارم

آموزش و معرفی ترمینال SPK

جلسه چهارم

مزایای دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

ثبت نام در دوره نصب دزدگیر اماکن

همین حالا به این دوره بپیوند
مشاوره

دریافت مشاوره رایگان

یا

مشاوره بازار کار نصب دزدگیر اماکن

دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن دارای بازار کار بسیار پر در آمدی است. تجهیزات پیشرفته دزدگیر اماکن تا حدود زیادی خطر سرقت را کاهش داده است. اما افزایش جمعیت جهان باعث افزایش دزدی شده و مردم برای جلو گیری از سرقت و دزدی همچنین کاهش هزینه ها رو به استفاده از سیستم های دزدگیر آورده اند.

آموزش دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن یکی از پر رونق ترین شغل های برق ساختمانی است و هر روز میزان درخواست برای استفاده از این سیستم ها بیشتر میشود؛ که میتوان گفت شغل نصب دزدگیر اماکن میتواند، آینده شغلی شما را تامین کند. شما می توانید بعد از آموزش دزدگیر اماکن در شرکت ها استخدام و شروع به فعالیت کنید و  میتوانید بعد از دوره دزدگیر اماکن به صورت آزاد کار خود را شروع و با آموزش نصب دزدگیر در پلتفرم های خدماتی پروژه بگیرید.آموزش دزدگیر اماکن در کارو استخدام آموزش صفر تا صد نصب دزدگیر اماکن میاشد.

سوالات متداول دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

توضیحات دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

در این بخش قصد داریم در مورد آموزش نصب دزدگیر اماکن صحبت کنیم. دستگاه های اعلام سرقت برای ایجاد امنیت بیشتر در ساختمان ها تولید شده است. از دزدگیر می توان در ساختمان های مسقف مانند آپارتمان ها، منازل، دفاتر کار و مغازه ها استفاده نمود. بعد از نصب نمودن سیستم امنیتی با استفاده از چشمی هایی میتوان امنیت لازم را برقرار کرد. چشمی ها باید در مکانهای کم رفت و آمد قرار بگیرند زیرا بسیار حساس بوده و با حرکات کوچک حیواناتی مانند گنجشک‌ها یا سگ و گربه نیز تحریک می شوند.

منبع تغذیه در یک پنل دزدگیر

یک پنل دزدگیر باید با استفاده از برق شهری تغذیه شود. همچنین به طور جداگانه یک باتری به آن متصل می گردد تا در مواقع ضروری از آن استفاده گردد. به طور کلی دزدگیر به سیستمی گفته می شود که افراد را در برابر خطرات سرقت محافظت می کند. امروزه استفاده از سیستم های حفاظتی مانند دزدگیر ها و همچنین دوربین های مدار بسته بیشتر شده است. هنگامی که یک فرد از حریم خصوصی که برای یک دزدگیر تعریف شده عبور کند سیستم دزدگیر با ایجاد سر و صدا این موضوع را به مالک اطلاع میدهد.

اگر بخواهید آموزش نصب دزدگیر اماکن را به صورت کامل بیاموزید باید در دوره های آموزشی که توسط آموزشگاه های فنی برقرار می شوند شرکت کنید. این آموزشگاه ها اغلب زیر نظر فنی و حرفه ای کلاس های خود را برگزار می کنند و می توانند در پایان دوره به شما گواهینامه های معتبر بدهند. دوره های آموزش نصب دزدگیر اماکن می تواند به صورت حضوری و یا غیر حضوری برگزار شود. در این دوره ها صفر تا صد نصب یک دزدگیر آموزش داده میشود.

آموزش نصب دزدگیر اماکن و بازار کار مربوط به آن

با توجه به این که رشد جمعیت و میزان سرقت افزایش یافته و مردم بیشتر از دزدگیرها استفاده میکنند با نصب دزدگیر می توان تا حدودی از وقوع جرم جلوگیری نمود. امروزه میزان تقاضا برای نصب دزدگیر بیشتر شده است. به همین دلیل نیاز به افراد متخصص برای نصب دزدگیر رشد روزافزونی داشته است.

اگر بخواهید کار نصب سیستم دزدگیر را خودتان انجام دهید احتیاج است که از یک پک دزدگیر استفاده نمایید. این پک ها قابلیت جا به جایی از یک مکان به مکان دیگر را دارند. این مزیت باعث می شود افراد مستاجر نیز بتوانند از دزدگیر به راحتی استفاده کنند. برای نصب دزدگیر باید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید. نصب دزدگیر یک کار تخصصی می باشد. ابتدا یک پک دزدگیر مناسب خریداری نموده و سپس جای مناسبی را برای چشمی ها و کابل کشی ها مشخص نمایید. پس از آن اقدام به نصب پک دزدگیر و چشمی های موجود نموده و اتصالات را بررسی کنید. در نهایت می توانید سیستم دزدگیر خود را راه اندازی نمایید.

پک های دزدگیر در بازار با مارک های مختلفی عرضه می شود. یک پک دزدگیر شامل اقلامی همچون سنسور، کابل و هشدار دهنده ی صوتی می باشد. در صورتی که برای نصب دزدگیر به کابل یا هر وسیله دیگری نیاز داشته باشید می توانید آن را از فروشنده خریداری نمایید.

شرایط محیطی برای نصب دزدگیر

مکانی که می خواهید در آن  سیستم دزدگیر را نصب نمایید نباید گرم و یا مرطوب باشد. امکان اتصال به برق در آن مکان باید وجود داشته باشد. محل نصب دزدگیر باید به گونه ای انتخاب شود که دسترسی به آن به آسانی صورت گیرد. محل نصب قسمت مرکزی دزدگیر باید به گونه ای گزینش شود که نسبت به دیگر اجزا آن یعنی هشدار دهنده و چشمی، مرکزیت داشته باشد. در این مکان باید امکان ورود و خروج کابل برای سنسور ها و همچنین آژیر قرار داده شود. برد کافی برای ریموت کنترل از پشت درب ضروری است. اگر پنل دزدگیر به شکل سیم کارتی نصب می گردد باید در آن مکان آنتن وجود داشته باشد.

نصب بخش های مختلف سیستم دزدگیر

نصب باتری در یک سیستم دزدگیر ضروری می باشد. این کار برای زمانی انجام می شود که برق قطع می شود. در این صورت دزدگیر به صورت فعال عمل می نماید. یکی دیگر از قسمت های مهم در پنل دزدگیر اسپیکر است. نصب اسپیکر باعث می شود صدای بلندی توسط دزدگیر تولید شود و سارق را می ترساند. پیزو بخش دیگری از دزدگیر می باشد که صدای زیر تری تولید می نماید. یکی دیگر از بخش های مهم نصب دزدگیر اضافه نمودن ریموت به آن می باشد. البته نصب ریموت در هر دزدگیر متفاوت است. مهم ترین المان در یک دزدگیر چشمی است. نصب چشمی بسیار با اهمیت می باشد. چشمی ها بر اساس زاویه ی پوششی به چند نوع تقسیم بندی می شوند. با توجه به مکانی که می خواهید در آن دزدگیر نصب نمایید باید نوع سنسور چشمی خود را انتخاب کنید.

ضروریات مکان نصب یک چشمی

مکان نصب یک چشمی باید از نظر دما و رطوبت مناسب باشد. دمای بالا و یا رطوبت بیش از حد می تواند به سنسور آسیب برساند. اصولا گوشه های دیوار مکان مناسب تری برای نصب چشمی ها است. هر چشم الکترونیک بسته به نوع خود باید در ارتفاع مناسبی نصب گردد. کابل کشی های مناسبی باید برای چشمی انجام شود تا امکان قطع شدن آن بسیار کم و یا در حد صفر باشد. دقت کنید که چشمی باید در مکان بی حرکتی قرار گیرد. اگر شی متحرکی در زاویه دید چشمی باشد موجب تحریک آن می شود.

استفاده از کابل مناسب در نصب سیستم دزدگیر

آموزش نصب دزدگیر اماکن به شما یاد می دهد که از کابل ها ی استاندارد برای نصب دزدگیر استفاده نمایید. کابل های مناسب برای این کار کابل های مخابراتی است که اصطلاحا به آن ها کابل آیفون می گویند. این کابل ها دارای روکش آلومینیومی و سطح مقطع بالایی می باشد. بهتر است در مکان هایی که کابل در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد از کابل های زمینی استفاده گردد. اگر می خواهید برای دزدگیر خود کلید تمپر را نیز فعال نمایید باید از کابل هایی که به آن سه زوج می گویند کمک بگیرید. از دلایل مهم اختلال عملکرد یک دزدگیر استفاده از سیم های نامناسب در زمان نصب می باشد.

نصب دزدگیر در فضای بزرگ

اگر می خواهید نصب سیستم دزدگیر را در مکان هایی با متراژ بالا مانند یک باغ انجام دهید بهتر است با استفاده از چند رشته کابل و اضافه نمودن به طول کابل ها این مشکل را برطرف نمایید. در صورتی که فواصل کابل کشی بسیار طولانی باشد باید از سیستم هایی مانند USB و یا یک تامین کننده ی برق استفاده نمود. بدین ترتیب مشکل افت جریان حل می شود. همچنین می توانید از چند پنل دزدگیر در قسمت های مختلفی از فضای خود استفاده کنید.

نصب چشمی باید در مکانی انجام گیرد که ورود و خروج ها از آن انجام می شود. بهتر است چشمی در بالای درب نصب نشود. اگر در فضای شما امکان ورود از طریق پنجره ها وجود دارد باید چشمی آن مناطق را نیز پوشش دهد. معمولا گوشه ی دیوار ها مکان مناسب تری برای نصب چشمی می باشد. سرمای زیاد در محل نصب چشمی می تواند باعث تحریک آن شود. البته در بروشور مربوط به پنل دزدگیر میزان این دما ذکر شده است.

اختلال در چشمی ها و نصب نامناسب

اگر چشمی در مکان هایی که نزدیک به تلفن کارتی و یا دستگاه هایی از این قبیل نصب شده باشد ممکن است به درستی کار نکند. سیگنال های رادیویی ممکن است بر روی چشمی اثر مخربی داشته باشد و مانع از کارکرد صحیح آن شود. حرارت و دمای بالا که ناشی از نور خورشید یا دستگاه ها حرارتی باشد نیز می تواند چشمی را تحریک نماید. بهتر است از نصب چشمی بر روی دیوارهایی که در معرض تابش نور آفتاب هستند پرهیز شود.

نصب چشمی در مکان هایی که دارای لرزش هستند توصیه نمی شود. دیوارهای سست برای این کار مناسب نیستند. صدای بلند دزدگیر می تواند در کنار تماس با تلفن همراه مانع از ورود سارقان به محل مورد نظر شود. در بسیاری از موارد فقط صدای دزدگیر و ترس سارقان از ورود مالکان باعث شده است که آن ها محل را ترک کنند و متواری شوند.

به طور کلی اگر نصب سیستم دزدگیر به شکل صحیح انجام شود می تواند از بروز سرقت جلوگیری نماید. در این حالت اگر برق قطع شود سیستم از باتری استفاده می کند. اگر تلفن قطع شود. به مالک اطلاع داده می شود. اگر اسپیکر سیستم دزدگیر توسط سارقان از کار بیفتد نیز دزدگیر هشدار می دهد. حتی اگر کابل های سیستم دزدگیر توسط سارقان بریده شود سیستم هشدارهای لازم را اعلام می نماید.   

نصب سیستم دزدگیر در فضای باز چگونه انجام می شود

برای آموزش نصب دزدگیر اماکن باید بگوییم که نصب دزدگیر در فضای باز قدری متفاوت است. سنسوری که برای نصب در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد مخصوص می باشد. مکان مناسب برای نصب سنسور باید توسط افراد آموزش دیده انتخاب گردد. استفاده از چشمی های DG85 پارادوکس برای محیط های باز مناسب تر است. همچنین می توانید از چشمی PMD85 پارادوکس نیز برای این کار استفاده نمایید. بهتر است در این مکان ها از کابل های زمینی استفاده شود. اگر مکان مورد نظر شما مرطوب است بهتر است قبل از رد کردن کابل  از لوله گذاری استفاده نمایید. این کار دوام کابل های شما را بالاتر برده و احتمال خطا را به حداقل می رساند.

اگر محیط خشک باشد و مسیر طولانی نباشد می توان در آن از کابل هایی که سطح مقطع کمی دارند و آلیاژهایی از آلومینیوم هستند نیز استفاده نمود. استفاده از زون های مستقل برای هر سنسور در چنین مکان هایی ضروری است. یکی از جدید ترین نوع دزدگیر که به بازار عرضه شده است دزدگیر سیم کارتی می باشد. امروزه بیشتر دزدگیر هایی که در بازار وجود دارد از این نوع است.

در صورتی که زیبایی یک مکان برای شما اهمیت دارد باید در آن از دزدگیر های بی سیم استفاده نمایید. در این نوع دزدگیر ارتباط بین سنسورها به صورت وایرلس برقرار می شود. این دزدگیر ها از نظر قیمت گرانتر از انواع معمولی می باشند اما برای نصب آن نیازی به خرید کابل وجود ندارد. این دزدگیر ها حساسیت بالایی نسبت به نویز های موجود در محیط داشته و مصرف باتری بالایی دارند.

عیب یابی سیستم دزدگیر

اگر سیستم دزدگیر شما به درستی کار نمی کند ابتدا باید از عملکرد صحیح ریموت مطمئن شوید. به روشن بودن چراغ پاوری که بر روی دستگاه وجود دارد توجه نمایید تا از روشن بودن سیستم اطلاع یابید. بهتر است درب دستگاه را باز کنید تا اگر مشکلاتی مانند سوختگی یا دیگر موارد را مشاهده نمودید دستگاه را از منبع تغذیه جدا نمایید. در این صورت بهتر است به یک فرد متخصص یا پشتیبانی دستگاه اطلاع دهید تا برای رفع عیب مراجعه نماید.

مطمئن شوید که منبع تغذیه درست کار می کند و برق درون پنل دزدگیر شما جریان دارد. با استفاده از یک فازمتر می توانید از این موضوع اطلاع پیدا کنید. بررسی کنید که کابل شما به درستی به ترانس متصل شده باشد. می توانید بعد از اطمینان سیستم را یک بار خاموش کرده و دوباره روشن نمایید. فیوزها را چک کنید. هر فیوز را از جای خود خارج نموده و در نور بررسی نمایید. اگر سیم داخلی فیوز کج شده باشد مشخص می شود که فیوز شما سوخته است. در این مورد باید نسبت به تعویض فیوز اقدام نمایید. اگ با این کارها مشکل سیستم دزدگیر شما رفع نشد بهتر است با کارشناس پشتیبانی تماس بگیرید.

درآمد نصاب دزدگیر چگونه است

یکی از مهمترین عوامل در افزایش درآمد مهارت فرد می باشد که با شرکت در دوره های آموزش نصب دزدگیر می تواند مهارت لازم را کسب نماید. در آمد یک فرد نصاب دزدگیر تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. سرعت عمل در نصب یک دزدگیر، کیفیت کار انجام شده، مشتری مدار بودن و تبلیغات مناسب می تواند از عوامل موفقیت یک فرد در این شغل باشد. اگر فرد سرمایه لازم را داشته باشد می تواند در کنار نصب دزدگیر به فروش قطعات و لوازم جانبی مورد نیاز اقدام نماید و درآمد خود را افزایش دهد.

سرمایه لازم برای شروع آموزش نصب دزدگیر اماکن

این کار احتیاج به سرمایه ی زیادی ندارد. برای شروع کار نصب دزدگیر باید سرمایه اندکی را برای خرید ابزار لازم فراهم نمود. در کنار آن باید هزینه ای را نیز برای شرکت در دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن تخصیص داد و این مهارت را فرا گرفت. در صورتی که می خواهید مکانی را برای کار خود به صورت اختصاصی تهیه نمایید نیز باید مبلغی را برای اجاره کردن آن مکان در نظر بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)